Zbytek akcí v roce 2009

Sbor má 57 členů a to 28 mužů, 15 žen a 14 dětí a mládeže.

Přivítali jsme nové členy a to Jiřího Kempu, Filipa Šustra a Milana Šustra.

30. prosince se dožívá 80 let nejstarší člen sboru bratr Josef Šípek, členem je 58. let.K tomuto výročí přejeme hodně zdraví a osobní pohody.

15. března ve věku 82. let odešel z našeho středu bratr Miloslav Matoušek. Členem byl 59 let.

Nové zákony a vyhlášky, problémy v práci dobrovolných hasičů řešili starostové sborů 30. ledna na aktivu v Jamách, kde nás zastupoval bratr Alois Březina a velitel bratr Aleš Poul byl zvolen do výboru okrsku.

10. května a 21. listopadu se na útvaru ve Žďáře nad Sázavou zúčastnil aktivu velitel bratr Aleš Poul.

V neděli 22. listopadu ve Škrdlovicích byly podány informace o návrhu Okr. výboru sborů dobrovolných hasičů o novém rozdělení sborů do nových okrsků. Zde se zúčastnil starosta bratr Alois Březina, velitel Aleš Poul a strojník Roman Březina.

V letošním roce nebyly vzneseny žádné požadavky na preventistu bratra Jiřího Šípka.

V sobotu 9. května byly členky a manželky členů mile překvapeny růží z rukou velitele bratra Aleše Poula a bratra Karla Černého a přáním vše nejlepšího k nedělnímu svátku.
 Tradiční soutěžní rok jsme odstartovali v sobotu 23.5.2009  1. ročníkem „Sněženského poháru“ v kategorii ženy.

Dne 12.6. byla pro předškolní i školní děti připravena zajímavá předváděcí akce.

Dne 13.6. jsme zamířili na okresní soutěž.
Na tu jsme cestovali o trochu dále – do Věchnova, kde nás čekalo fotbalové hřiště trošku z kopečka a studený vítr. Nevíme, které z těchto dvou skutečností měla vliv na náš výkon, ale ženy si odvezly „pouze“ pohár za třetí místo a muži se umístili na osmém místě.

Dne 7.6. se před hasičskou zbrojnicí pořádal Dětský den.
Připravit se, začínáme!!!
Co nás čeká? 9 disciplín. Děti měly za úkol ve zvoleném počtu a pořadí úspěšně absolvovat a získat co nejvíce bodíků. Ty pak v “obchodě” vyměnit za voňavé koláčky, žvýkačky, tužky, pastekly, vystřihovánky, hračky ajiné drobnosti pro radost.
Pěkným zpestřením dětského dne byl skákací hrad. Ani sluníčko neodolalo dětskému smíchu, hudbě a dobré náladě všech přítomných a přišlo za námi na celé odpoledne.
Disciplíny a občerstvení jim společně připravili vedoucí z Pionýrské skupiny a SDH Hamry.

Dne 18.7. se sešlo jen pár členů, kteří vytvořili smíšené družstvo (muži-ženy) a vyzkoušeli své štěstí v soutěži O pohár starosty obce“ v Sázavě. I bez nácviku obsadilo krásné třetí místo.

V neděli 16. srpna slavil na nádvoří zámku rodiny Kinských ve Žďáře nad Sázavou nestor hasičů Karel Herold 90. výročí svých narozenin. V zástupu celé řady gratulantů nechyběli zástupci našeho sboru, velitel bratr Aleš Poul a bratr Karel Černý, aby oslavenci popřáli vše nejlepší.

O víkendu 26.9.  proběhl 4. ročník Faraónského běhu po schodech na Zelenou horu. Zúčastnilo se více než 70 závodníků rozdělených do čtnácti kategorií.