Lampionový průvod
Vánoční jarmark
Hasičský ples 2O23
Country bál
Lampionový průvod
Tancovačka u hasičské zbrojnice 2021
Nové hasičské vozidlo
Spolupráce s distribucí
Pozvánka na Country bál
Pozvánka na Čarodějnickou tancovačku 2018
FOTO – Výroční valná hromada – 2.12.2017
Pozvánka na hasičský ples 2018
FOTO – Taneční zábava Morava – 25.11.2017
Taneční zábava se skupinou Morava
FOTO – Zakončení sezóny – 7.10.2017
Pozvánka na čarodějnickou tancovačku
FOTO – Taneční zábava – Šibřinky 2017
Dolnoloučská zima 2017
Curling SDH Hamry vs. SDH Najdek 13.1.2017
FOTO – Curling SDH Hamry vs. SDH Najdek 13.1.2017
Foto – 13.Reprezentační Hasičský ples 7.1.2017
Taktické cvičení na Zelenou Horu
Námětové cvičení v Jamách
Foto – 12.Reprezentační Hasičský ples 9.1.2016
12.REPREZENTAČNÍ HASIČSKÝ PLES

Zbytek akcí v roce 2008

25. ledna na aktivu starostů ve Škrdlovicích řešil naše připomínky ke konání okrskových soutěží a oslav starosta bratr Alois Březina, protože nám nebylo schváleno konání soutěže ke 110. výročí založení našeho sboru.


     V měsíci březnu nás na aktivu v Ostrově nad Oslavou zastupoval místostarosta bratr Pavel Kroupa.


     6. dubna školení velitelů v Jamách absolvoval bratr Aleš Poul a 18. dubna projednávané body přednesl na členské hromadě. Zůčastnil se též aktivu, který se konal 16. září.


     24. května na školení řidičů a strojníků sbírali nové vědomosti bratr Pavel Kroupa a Roman Březina.


    Mezi hlavní úkoly sborů dobrovolných hasičů patří od nepaměti zajišťování požární prevence. 9. listopadu na aktivu ve Žďáře nad Sázavou čerpal další znalosti preventista bratr Jiří Šípek.


     25. října se v Přibyslavském zámku konalo Shromáždění starostů Okresních združení hasičů.

Na tomto shromáždění byla předána vyjímečná vyznamenání „Záslužné řády českého hasičstva“.

Jedná se o vyznamenání, která uděluje Výkonný výbor Sdružení hasičů ČMS jako nejvyšší formu ocenění za vynikající zásluhy o rozvoj dobrovolného hasičstva, záchranářů či proslavení vlasti v zahraničí.

Mezi 6 legendami je jméno bratra Karla Herolda.

    Hasiči mají stále ještě v živé paměti živel, který si loni v lednu vynutil tisíce výjezdů. Bylo to největší nasazení hasičů od povodní v roce 2002. Uplynul víc jak jeden rok a draze nabyté zkušenosti mohli uplatnit znovu. Evropou se v sobotu 1. a v neděli 2. března prohnal orkán, doprovázený deštěm a krupobitím, který dostal jméno Emma. Zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči na celém území republiky. Na likvidaci následků vichřice v průběhu dvou dnů bylo nasazeno přibližně 2500 příslušníků Hasičského záchraného sboru ČR s 5000 ostatních hasičů, zejména členů SDH obcí.

Proto vláda ČR schválila novou Koncepci ochrany obyvatelstva do roku 2013 s výhledem do roku 2020. Nová koncepce klade důraz především na zkvalitnění připravenosti obyvatel, aby lépe informovaný občan dobře zvládal mimořádné události.

Rok 2008 přivítal 19. ledna 4. reprezentační hasičský ples.

 Pořadatelé byli na svých místech, taneční hudbu vystřídal aerobik hamerského kroužku a později rozhýbali do rytmu Berušky z Polničky country tancem a stepem. Po bohaté tombole se tančilo do pozdních ranních hodin.

 

 

 

    Teplé počasí a sucho způsobilo že již 5. května 7 členů provedlo zásah u ohně za železniční zastávkou v Hamrech nad Sázavou.

25.května v 8. hodin začala okrsková soutěž v Obyčtově.

 

 

 

 

 

 Na žádost OÚ 26. – 28. května 11 mužů a žen rovnalo prkna na hosp. dveře za MŠ.

 

      1. června se po 13. hodině před hasičskou zbrojnicí naplno rozběhly soutěže„Dětského dne“.Tradičních i nových soutěží se zůčastnilo asi 200 dětí, v doprovodu svých rodičů a prarodičů. Za krásného počasí a přispěním sponzorů připravili vedoucí Pionýrské skupiny a hasiči pěkné ceny, pro všechny pak občerstvení a hudbu.

2. července hořel násep u trati za fotbalovým hřištěm, 3. července došlo k požáru trávy za železničním náspu v Hamrech n/Sáz. K hašení byli přivoláni profesionální hasiči ze Žďáru n/Sáz., dobrovolní hasiči z Hamrů a Žďáru 2. Oheň na ploše 4×50 metrů nezpůsobil žádné větší škody.

16. července byl nahlášen požár v lese pod MŠ, 9 členů našeho sboru i tento oheň zlikvidovali.

V neděli 7. září se na víceúčelové sportovní dráze u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou uskutečnil již 5. ročník „ Memoriálu Jana Dřínka“. V klasickém požárním útoku.

 
     9. října ministr vnitra Ivan Langer na Krajském ředitelství Hasičského záchraného sboru ČR v Jihlavě slavnostně předal starostovi obce Hubertu Křesťanovi a veliteli bratru Aleši Poulovi vozidlo VolksWalgen – 9 místný transportér, který sloužil policii ČR pro náš sbor.

 

 

Nyní se pracuje na opravě garáže v bývalém JZD, tak na samotném autě.


    17. listopadu v podvečer se od OÚ vydal pestrobarevný lampionový průvod částí Dolní Hamry. Cesta končila před hasičskou zbrojnicí, kde tradičně byly pro děti připraveny dárečky a pro všechny občerstvení.

 


     V sobotu 9. února se v místní tělocvičně uskutečnil v rámci zimní přípravy druhý ročník duelu v sálové kopané mezi najdeckými a hamerskými hasiči. Všichni zúčastnění dokázali, že jejich fyzička je na vysoké úrovni. I letos vyhrál Najdek a tak putovní pohár zdobí jejich klubovnu.

 

     Brigádní rok začal v soboru 5. dubna 7 členů a 18. října 5 členů sběrem železného šrotu. Bylo sebráno 75 metráků železa.


     V pátek 11. a v sobotu 12. dubna najdečtí a hamerští hasiči umývali hlavní silnici přes Hamry n/Sáz. od zimního posypu. Pracovalo 6 členů.


     I letos pomohli členové s údržbou pionýrského tábora v Železných Horkách. Natřeli srub a umývárky.


     30. dubna se muži postarali o zásobu dřeva, aby hranice o filipojakubské noci mohla vzplát.

FacebookyoutubeFacebookyoutube