Události v roce 2001

Sbor má 31 členů a to 24 mužů a 7 žen.

Významné životní jubileum 75 roků, oslavil bratr Miroslav Vašek a Miloslav Matoušek. Jsou oba zároveň nejstaršími členy sboru.

Jaro začalo tradičně sběrem železného šrotu. V sobotu 21. dubna 11 členů půjčeným traktorem odvezlo sběr za KD. Tak tomu bylo i 20. října.

11. března se sešli na Veselíčku starostové a velitelé sborů okrsků Žďár n/ Sáz., za náš sbor byli přítomni batr Březina a bratr Poul.

2. května na polích ZD sbíralo 10 mužů a 1 žena kamení. Za 4 plné traktorové vleky bylo odměnou pečené sele, na které byli pozváni všichni členové sboru.

V neděli 27. května proběhla u Velkého Dářka okrsková soutěž mužů. Hamerské družstvo obsadilo 8. místo z 15 družstev.

V sobotu 2. června připravili hasiči dětem soutěžní odpoledne. Spolu s Pionýrem a za finanční pomoci OÚ a místních podnikatelů, děti soutěžily v 7 disciplínách, sbíraly body, které proměnily za drobné ceny a cukrovinky. Přes nepřízeň počasí se odpoledne vydařilo.

8. září v 16:40 hod. zazněl obcí zvuk sirény. Tentokrát se jednalo o taktické cvičení na hašení bývalé prodejny Jednota v Horních Hamrech. 9 mužů bylo na místě včas.

V měsíci řijnu se rozšiřovali své znalosti v cyklické odborné přípravě velitel Aleš Poul a jeho zástupce Zdeněk Lopour a o týden později i strojník Milan Veverka.

7. října zastupoval sbor na aktivu starostů v Novém Městě na Moravě zástupce starosty bratr Pavel Kroupa. Na tomto shromáždění přednesl zprávu o činnosti okresní organizace hasičů její starosta Jan Dřínek.
V okrese je 9 766 dobrovolných hasičů v 260 sborech, což je nejvíce v republice.