Shrnutí roku 2011

Sbor má k dnešnímu dni 57 členů, z toho 28 mužů, 14 žen a 15 mládeže.

Nejstarším členem je Josef Šípek, nejmladším členem je Roman Březina ml.

Nejdéle členy hasičského sdružení jsou: Josef Šípek, Josef Souček a Alois Souček.

V sobotu 29. 1. 2011 se do obce Olešné u Nového Města na Moravě přijelo rozloučit na 500 hasičů z celé ČR s jednou z nejvýznamnějších osobností profesionálních i dobrovolných hasičů České republiky dvacátého století JUDr. Miroslavem Řepiským, který zemřel náhle ve věku 86 let. Jeho zásluhy na rozvoji požární ochrany v naší zemi jsou obrovské. Byl prvním náčelníkem profesionální PO – Hlavní správy požární ochrany Ministerstva vnitra, předseda Svazu požární ochrany ČSR a později Federálního výboru SPO ČSSR, byl prvním stálým delegátem naší země ve světové hasičské organizaci CTIF, podílel se na založení střední odborné školy PO MV ve Frýdku-Místku, vybudoval na VŠ báňské v Ostravě technickou katedru PO a bezpečnost průmyslu, v Přibyslavi se zasloužil o záchranu zámku Zachariáše z Hradce a vybudoval zde největší muzeum PO a byl předsedou správní rady Nadace na podporu Centra hasičského hnutí v ČR. Za svoji celoživotní práci se mu dostalo vysokých ocenění v podobě státního vyznamenání „ Řád práce“, „ Záslužného řádu českého hasičstva“, titulu Zasloužilý hasič“ a řady dalších ocenění.

V letošním roce jsme se také rozloučili za účasti kolem 500 dobrovolných i profesionálních hasičů dne 20. 7. 2011 v Radostíně nad Oslavou s náměstkem starosty SH ČMS okresu Žďár nad Sázavou a ředitelem HZS Kraje Vysočina – ÚO Žďár n. S. plk Ing. Josefem Rybou. Smuteční řeč pronesl starosta KSH ČMS Kraje Vysočina Jan Slámečka. Kraj Vysočina i celé hasičstvo odchodem Josefa Ryby tak ztrácí jednu z předních hasičských osobností.