PLAMÍNEK 2008

Rok 2008 jsme zahájili návštěvami místní tělocvičny, kde jsme se učili hrát florbal.

12.března pořádali naši vedoucí florbalový turnaj. Pozvání přijala družstva z Jam, Polničky, Světnova a ze Žďáru nad Sázavou 2. Bohužel mi jsme obsadili až to páté místo. Po turnaji jsme začali trénovat na jarní kolo soutěže Plamen a také na krajskou ligu mládeže v požárním útoku.

Plamen se konal 24.května ve Žďáře nad Sázavou u zimního stadiónu. Soutěžili jsme v požárním útoku, ve štafetě C.T.I.F. a v požárním útoku C.T.I.F. K provedení těchto disciplín je potřeba devět členů starších žáků, ale nás starších je jen pět, tak nás museli doplnit mladší žáci. Obsadili jsme 32.místo.

První závody konané v rámci krajské ligy se konaly u hotelu Ski v Novém Městě na Moravě dne 1.června. Byly to naše první závody v požárním útoku s nabíráním vody do savic a kolektiv jsme museli opět namíchat ze starších a mladších žáků. Všechny závody jsme soutěžili za starší žáky ve složení: strojník Radim Kratochvíl, sací Martina Březinová, Verča Veselá, koš Aneta Krčálová, rozdělovač Veronika Matoušková, proudy Nikola Poulová a předškolák Katka Březinová. Adéla Samková byla náhradník, který se musel naučit všechno. V Novém Městě na Moravě jsme obsadili krásné 16.místo a ze všech družstev, kteří jeli takovéhle závody poprvé jsme byli ti nejlepší.

Za týden 7.června jsme sbalili stany a spacáky a jeli jsme na závody do Nevcehle. Při této příležitosti jsme si prohlédli město Telč, kde jsme navštívili zámek, Telčský dům a výstavu živých dravců, kteří byli vystavovány v zámecké zahradě. Přímo telečském náměstí probíhal sraz motorkářů, kteří přijeli většinou na motorkách značky Harley Devidson. Celý den utekl velmi rychle a my jsme se do 18 hodin museli přemístit do obce Nevcehle, kde nás čekalo zápolení. Tyto závody byly výjimečné, protože byly noční. Na startovní čáru jsme nastupovali až ve 21:45, tedy opravdu za tmy. Startovní čára, základna, káď, nástřihová čára a terče byli osvětleny pomocí světelných lan – prostě paráda. Vedle závodiště byl rybník, kde jsme si mohli půjčit raft. Ještě v noci jsme si na něj vystáli frontu a projeli se pak ještě jednou ráno. Skoro všichni naši závodníci šli spát a tak na vyhlášení výsledků , které bylo až po půlnoci, počkal jen Radim a předškolák Kačka. Umístili jsme se na 18.místě. Tato soutěž byla nejhezčí a s největší účastí dalších družstev. Ráno po snídani a po dlouhé projížďce na raftu jsme přejeli do města Brtnice na další závody. Tady jsme skončili na 11.místě.

Ještě do konce školního roku jsme pilně trénovali u Březinů na louce požární útok a po rozdání vysvědčení jsme si dali pauzu. Další trénink jsme měli až ve středu před závody.

16.srpna se konal na louce u Březinova rybníka nultý ročník Srandamače v požárním útoku. Opět ho zorganizovali naši vedoucí s vydatnou pomocí dalších členů SDH a to jmenovitě o občerstvení se postaralo rodina Kroupova a role hlavního rozhodčího se ujal sám starosta sboru Alois Březina. Bohužel nám nepřálo počasí, byla strašná zima a skoro pořád pršelo, tak si proto pozvání přijala jen dvě SDHčka a to Jámy a Újezd. Na každých závodech jsou dva pokusy a vždy se započítává ten lepší naměřený čas, ne jinak tomu bylo i tady. První útok nám nevyšel díky roztržitosti pana vedoucího, ale druhým útokem jsme dokázali suveréně vést. Za první místo byl pohár, což jsme do poslední chvíle netušili, o to větší pro nás bylo překvapení, když jsme ho vyhráli. Alespoň jsme okusili chuť vítězství a hrdě si pohár odnesli do naší zbrojnice.

Ve školním roce jsme se opět začali scházet pravidelně a trénovat. Poslední závody v rámci krajské ligy se konali 6.září opět ve městě Telč. Tady jsme obsadili 21.místo a za zvýhodněné vstupné navštívili opět zámek a to druhou trasou. Pak už jsme trénovali hasičské, topografické značky, uzle, zdravovědu a hasičáky.

Dne 5.října v areálu Ski v Novém Městě na Moravě se konalo podzimní kolo soutěže Plamen. Tady jsme nastupovali jedno družstvo jako mladší žáci a jedno družstvo jako starší žáci. Soutěžilo se v disciplínách: štafeta 4×60 metrů a přespolní běh.

20.září jsme jeli na faraónský běh. Jsou to závody v běhu do schodů na Zelenou Horu pořádané hasiči ze Žďáru 2 Zámek. Mezi námi malými moc oblíbené nejsou tak se zúčastňují každý rok jedni a ti samí. Dovezli jsme dvě druhá místa a jedno páté a jedno šesté. Těmito závody pro nás soutěžní rok skončil a opět začne až tak v dubnu příštího roku. Na středečních schůzkách proto hrajeme různé hry a tvoříme zajímavé výtvory. Před koncem letošního roku nás ještě čeká Vánoční nadílka spojená s námi tak oceněnou diskotékou. Při této akci dali naši vedoucí volný průchod naší kulinářské tvorbě a vyhlásili soutěž o nejpovedenější jídlo, které připravíme úplně sami bez pomoci dospělých.

V současné době má nás oddíl 13 členů a z toho jednoho předškoláka a jedno batole. Vedou nás Martina a Roman Březinovi a Míša Šustrová.