Plamínci 2006

Druhý rok pracuje oddíl mladých hasičů Plamínek.

Ohlédnutí za letošním rokem.

V zimních měsících jsme využili možnosti být v hasičárně a zdokonalovali se ve vázání uzlů, v hasičských značkách, v topografických značkách a hasebních prostředcích.

V měsíci únoru jsme se zúčastnili s naším oddílem karnevalu v naší obci pořádaného pionýrskou skupinou.

V měsíci dubnu se konala brigáda – sběr dřeva. Účastnili se jí hlavně velcí hasiči , ale i my jsme uklidili kus naší obce. Dřevo jsme použili na stavbu hranice. Tu postavili dospěláci, my jsme udělali babu na oheň. V den čarodějnic jsme se My, holky malé i velké přestrojili za čarodějnice a mohl začít ten pravý rej. Každá Baba Jaga si odnesla čarodějnický pamětní list a ta nejošklivější sladký dort. O občerstvení se tu staraly jak jinak než opět čarodějnice a ve svém krámku se snažily vykouzlit různé lektvary.

V květnu jsme se zúčastnili 2.kola celostátní hry Plamen v areálu Ski v Novém Městě na Moravě, kde jsme obsadili 13.místo.

S koncem školního roku , jsem si v době velkých prázdnin udělali přestávku a znovu jsme se viděli až na hasičském soustředění v Železných Horkách. Soustředění trvalo 4 dny. Během nich jsme měli různé soutěže hasičské i sportovní , podnikali výlety do okolí, navštívili hasičské muzeum a hledali poklad. Při naší noční cestě odvahy začala celoroční hra – Cesta na Ajlašku. Tady bych chtěla poděkovat bratru Součkovi za půjčení tábořiště a bratru Šimůnkovi za odvoz naší batožiny na místo. Naše poděkování patří taky šerifům Chadovi, Tornádu Lů a Elimu za vymyšlení, organizaci a realizaci našich aktivit, v čemž jim vydatně pomáhali renžrs Lulu a Pipin. Šamance Lole za starost o naše bolístky, Samovi Hokinsovi za naše ztracené a znovu nalezené věci, Bankmenu Aldovi Šetrnýmu za rozdávané stříbrňáky a za následnou výměnu na tvrdou měnu a Salůnu u Mildruše Pindruše a Heluše za naše plná bříška a hlavně za jahodový knedlíky.

Od září jsme se začali scházet opět pravidelně a na schůzkách jsme pokračovali ve vydělávání dolarů. Dolary dostáváme za soutěže, kde prokazujeme znalosti hasičské i všeobecné, obratnost, rychlost, fantazii a šikovnost.

V říjnu nás čekalo 1.kolo soutěže Plamen, které se uskutečnilo v areálu Táborky na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou. Startovali jsme v kategorii mladší žáci. Družstev tam bylo v naší kategorii 17. Po náruživém zápolení jsme zatím obsadili krásné 4.místo. Doufáme, že na jarním kole nic nezkazíme a toto místo si obhájíme.  15.října jsme jeli na další závody, ale už v jednotlivcích a byl to Faraonský běh do schodů na Zelenou Horu. Trasa je vysoká 86 schodů. Z tohoto závodu jsme dovezli 5 medailí.

V měsíci listopadu se konal lampiónový průvod naší obcí.

Na začátku prosince za námi přišel Mikuláš s Andělem a s Čertem a donesli nám nadílku.

V současné době má náš oddíl dvě předškolní děti a 13 školáků. Velí nám Roman a Martina Březinovi, Pavel Eler a instruktorky jsou Veronika Remarová a Michala Šustrová. Za pár dnů nás čeká vánoční besídka , kde si se svými kamarády nadělíme dárky.