2.5.2010 – Svěcení nového praporu

V neděli 2. května se před hasičskou zbrojnicí uskutečnilo slavnostní svěcení nového praporu.

Náš nový prapor i hasičskou techniku posvětil farář Tomáš Holý ze Žďáru nad Sázavou.

Prapor byl zhotovený podle našeho návrhu. Na jedné straně je na červeném podkladu historický hasičský znak s Českým lvem a na druhé straně na modrém podkladu je vyobrazen symbol naší obce-kamenný most s patronem hasičů svatým Floriánem.

Celé slavnosti se zúčastnila řada hostů a desítky dobrovolných hasičů z jedenácti sborů celého žďárského okresu.

Zpestřením odpoledne byla možnost si prohlédnout vystavenou hasičskou a policejní techniku.

Při slavnostní příležitosti představil náš bratr Karel Černý svou novou knihu – Hamry nad Sázavou na starých pohlednicích.

FacebookyoutubeFacebookyoutube