19.2.2005 – 1.reprezentační hasičský ples

19. února 2005 Vrací se tradice…...

Před dávnými časy, které pamatují naši rodiče a prarodiče nebylo nic neobvyklého pořádat ples. Každý týden si lidé ve svátečních šatech užívali tance a zábavy.
My jsme již nechtěli jen vzpomínat, a proto jsme se rozhodli obnovit tradici alespoň trochu. A tak se zrodil nápad reprezentačního hasičského plesu. Vyzpovídali jsme všechny pamětníky „co a jak“ a začalo se chystat. Přispěním moderní techniky začaly na papíře vznikat nesmělé návrhy, jak ples bude vypadat.
A nesmělé návrhy přešly ve skutečnost.V sobotu 19. února podvečer vítali plesuchtivé lidičky rozžaté svíčky (požár nebyl, ale hasilo se – žízeň) a usměvaví hasiči v uniformách v útulné hospůdce u Šípku.
Ani my jsme netušili, že obyčejná hospoda se dá proměnit v taneční sál, který byl využit do posledního místa.
Celý večer nejen k tanci, ale i poslechu hrála báječná mužská skupina Orion.Hráli asi opravdu dobře, jelikož lidé ani ve tři hodiny ráno nechtěli přestat předvádět své taneční kreace na parketě.
Ale nezůstalo jen u tance. Samozřejmě lidé stihli uspokojit i jiné než taneční chutě např.: labužnické – šťavnatým kuřátkem a dábelským guláškem, a zrakové – ukázkovým útokem hasičského sboru.
O půlnoci nesměla chybět tradiční tombola s netradičními cenami. Lidé odcházeli s nábytkem, DVD přehrávačem, ale i s dlouhodobou zásobou toaletního papíru. Především byli nadšeni první tři výherci. Třetí cenou byly hasičské hadice – hodit se můžou vždy, druhou cenou jsme potěšili vášnivé zahrádkáře – zavlažování zahrádky v termínu 8. června 2005 a první cena…? Tak tu předala „delegátka Hasič tours, paní Matylda Koblihová“ a byl to poukaz na romantickou projížďku Roburem po krásách Hamerského kraje.
Věřímě, že byli opravdu všichni spokojení a snad i příští rok budou vítat i vás usměvavý hasiči v uniformách na dalším reprezentačním plese.