12.9.2009 – Hasičské odpoledne

V sobotu 12.9. se u příležitosti 111. let založení sboru konalo Hasičské odpoledne.

Jeho součásti byla ukázka námětového cvičení hašení požáru naší zbrojnice s dálkovou dopravou vody.
Ve 14:30 se obcí rozezněla siréna “hoří”. Z budovy hasičské zbrojnice se valil dým. Zásahová jednotka našeho sboru přijela na místo a velitel s 1 (ten, co stříká) se vydali na průzkum. Hasičárna byla moc zakouřená, tak velitel povolal posily z SDH Žďár nad Sázavou 2 Zámek s dýchací technikou. Než přijeli “Klášteráci, tak z budovy vyvedli civilní osobu a velitel dal rozkaz k dopravě vody od kamenného mostu přes řeku Sázavu. Jakmile přijela na místo posila, automaticky jejich velitel převzal velení celé akce a dokončil průzkum. Pomocí odkouřovacího zařízení si odkouřili zbrojnici a v dýchacích přístrojích vynesli další osobu. Tomuto figurantovi na místě poskytli první pomoc. Voda byla dopravena k objektu za necelých 10 minut, za použití 15 hadic B a 2 hadic C. Celému zásahu přihlíželo větší množství dospělých i dětí.
Po akci hrála na místě živá muzika, peklo se maso a točilo pivo…
K radosti dětí tam byl i veliký skákací hrad,
Celé odpoledne byla k vidění hasičská auta. Naše SHD ukázalo 2 svá auta a to Robur, který nám slouří už 41 let a VW Transportér, který jsme letos získali.
SDH Zámek vystavil cisternu CAS 15 Mercedes 1226 a cisternu CAS 16 Mercedes 1124.

Profesionálové ze Žďáru ukázali Tatru2 výjezdové vozidlo a autožebřík. Na Mercedes se žebříkem si mohli odvážlivci vylézt. Výhled byl krásný na celé Hamry a byla vidět i Zelená hora.